LEGO - Architecture 21019 Eiffelova věž

LEGO – Architecture 21019 Eiffelova věž

829 

Do obchodu

Katalogové číslo: market24-51261 Kategorie:

Popis

LEGO Architecture 21019 Eiffelova věž , výrobce LEGO. Postav si s pomocí LEGO kostek repliku Eiffelovky!

Představuje se LEGO Architektura a jedna z nejznámějších světových památek – Eiffelova věž! Originální věž, kterou navrhl a postavil francouzský podnikatel Gustav Eiffel, měří 324 metrů a má železnou konstrukci. Sloužila jako majestátní vstup na Světovou výstavu, která se konala v roce 1889 v Paříži u příležitosti 100. výročí Velké francouzské revoluce.
Během stavby bylo v Eiffelovy továrně na předměstí Paříže zanitovaných 18 038 železných prvků, které tvoří charakteristickou železnou konstrukci. Ta byla pak převezena na místo, vyzvednuta pomocí parního jeřábu ovládaného z výtahových šachet. Na jejím sestavení se použilo na 2,5 milionu nýtů.
Výsledná stavba byla nesmírně odolná av průběhu let přestála větrné bouře, povodně a vše ostatní, co na ni matka Země seslala.
Dnes je Eiffelova věž jednou z nejoblíbenějších památek světa, která každoročně přiláká miliony zvědavých návštěvníků z celého světa.
Díky tomuto výjimečnému modelu si nyní můžete sestavit svou vlastní Eiffelovu věž ve formě LEGO z 321 dílků a vystavit si ji doma, v kanceláři nebo kdekoli jinde!

Počet diellikov 321

Pro děti od 12 let Více informací.

top